| Snipa a întrebat:

Eu am o pisica, destul de alintata, fericită. Dar am mai luat un caine de 6 săptămâni destul de energic, și acum pisica e melancolica, trista ne mai vrând sa fie mângâiata și dacă încerc sa o mângâi ma musca
Dacă cainele se apropie de pisica, ea începe sa scuipe și sa dea cu laba. deocamdată nu l-a lovit dar îmi este frica. Ce pot face ca sa se înțeleagă sau măcar sa nu mai fie trista pisica?
P.S pisica nu a mai văzut un animal pana acum.

Răspuns Câştigător
| ZizicaWanZizicovici a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, ei bine, catelul meu a facut-o de cateva ori big grin. Dupa ceva timp s-a ''adaptat'' la viata cu pisica, iar pisica la cea cu (,) catelul.
O sa ia ceva, adica, sunt doua caractere complet diferite - catelul energic si fara stare iar pisica somnoroasa si 'lenesa'.

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Pisicile si cainii nu se inteleg de la mama natura, dar sunt si exceptii.
Nu ai ce sa faci decat sa astepti sa se aconodeze pisica cu cainele, iar asta poate dura.