| fachiuion a întrebat:

Eu am un porcusor de guineea si un cobai si i-am pus in aceeasi cusca... oare se musca?

10 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Depinde de caracterul fiecaruia, dar de obicei nu ar trebui sa fie agresivi.

| AllmaGirl a răspuns:

Ce vrei sa zici prin cobai? e o alta denumire a procusorilor...

| CautNume a răspuns:

Mai bine ii separi.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Nu e bine, se vor certa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil se vor musca

| slowswag a răspuns:

Separa-i

Răspuns utilizator avertizat
| ZuzuPlik a răspuns:

Nu ii pune impreuna o sa se sgarie si sa se muste... succes:*

| fachiuion explică:

Mersi,da` aveti FAZAN...laughing
"cobai" =
cavia porcellus
``Definitie:
- mic mamifer din ordinul rozatoarelor cu blana diferit colorata.
Denumirea in latina este Cavia porcellus iar in limba romana termenul corect folosit este de "cobai", "cavia" si mai rar "porc de India".
Prin traducere libera din limba engleza
("guinea pigs") se mai folosesc termenii: porcusori de Guineea, purcei de Guineea sau purcelusi de Guineea, ultimile trei denumiri nefiind incluse in Dictionarul explicativ al limbii romane - DEX``

| Cricar20 a răspuns:

Nu cred ca se musca, dar trebuie sa fii atenta ca de exemplu sa zicem ca porcusorul e puiut iar cobaiul e deja adult e posibil sa se atace, stiu asta din ehperienta O_O!