| 90210 a întrebat:

Eu si prietenul meu ne-am luat un bichon havanez de 2 luni. Dupa ce se termina carantina vom incepe iar munca si din cate am inteles acestei rase nu ii place sa stea mult timp singura. Aveti bichon? Imi puneti spune daca sta linistit acasa sau nu pe parcursul zilei de munca 9-5?

3 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Daca il inveti de mic cu un program in care sta singur se invata asa. Vei mai gasi si dezordine( patura de pe pat) dar in general se va juca cu ce ii lasi pe jos

| Buubbu a răspuns:

Hai să-ți spun cum a fost la mine: La început, când era mic, obișnuia să mai facă dezordine. Și nu doar când era singur. laughing
Dacă îl înveți cu o anumită rutină și te asiguri că toate nevoile lui sunt satisfăcute cât sunteți plecați (are mâncare, apă, a fost la plimbare etc.) nu ar trebui să ai prea mari probleme (deși ăștia mici au talentul de a-ți frânge inima când ieși pe ușă și îi lași singuri laughing )
Al meu are 5 ani acum, dar stă tata cu el mai tot timpul, fiind acum pensionar. În schimb, când eram toți plecați (la serviciu, școală) dormea de cele mai multe ori.
La început e mai greuț, dar treci cu vederea. Când va crește nu îți va mai face probleme dacă îl înveți.
Sper că te-am ajutat!

| Madaq a răspuns:

Eu am, insa e in curte nu in casa, sta singur, se joaca singur.