| Ana9378 a întrebat:

Există veterinar care să lucreze numai cu caini, pisici si animale din astea? Gen mai mici nu stiu cum sa spun, nu cu porci, vaci etc

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce s-ar limita la anumite animale? Acum este adevarat ca un medic dintr-un oras mare, din centru, nu v-a gasi pe cineva care sa vina cu vaca pentru ca nu sunt vaci in centrul orasului. Dar asta nu inseamna ca nu se pricepe si la alea.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Harfagre):

Baiatu! Ti s-a pus pata pe mine de tot ma contrazici aiurea? se pare ca habar n-ai ce vorbesti! In medicina veterinara nu sunt specializari pe tipuri de animale.
Pregatirea ulterioara facultatii este:
a) cursuri de formare profesională continuă;
b) studii postuniversitare;
c) primariat;
d) doctorat;
e) postdoctorat.
Mai citeste si apoi da-mi mie lectii! Vad ca m-ai mai gasit si la alte intrebari. Suferi de incapatanare cronica? Acolo imi spui mie ce am trait? Tot ii dai ca nu aveai voie sa mergi la facultate pe vremea lui Dej. Nu la orice facultate. Am doi unchi si mama mea care au intrat la facultate in acele vremuri. Unchii mei, pentru ca le-au luat pamanturile bunicilor mei, n-au putut sa se intretina decat muncind hamali in gara. Pentru asta tot au intrat la facultate, au lucrat unul la petrol si gaze si altul la proiectari. Pentru ca au fost fii de chiaburi n-au fost facuti membrii PCR nici cand dar au facut facultatea pe vremea lui Dej. Probabil ca mama ta a intrat tarziu la facultate ca n-a stiut carte! Fa bine si termina cu aceste activitati de "Gica-Contra"!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Harfagre):

A! Acum ai intors foaia? E specializare dar nu este? Si atentie la jigniri. Abtine-te! Educa-te!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Harfagre):

Macar stii ce-i aia propganda? Cred ca tu confunzi povestirea unor evenimente cu propaganda! Ti-am spus sa te abtii.

| Salontanul a răspuns (pentru Harfagre):

Apropo! Sa pui pe Youtube si postarea in care imi spui "ceausist nesimtit".

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti veterinar in mijlocul Bucureștiul ma indoiesc ca vine careva cu vaca.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te faci veterinar de cabinet in oraș, unde oamenii au doar animale de companie.

| Mirel4412 a răspuns:

Medicii veterinari stiu sa puna diagnostic si la o vaca sau porc, da se duc ei la casa omului.

Răspuns utilizator avertizat
| OanaDD a răspuns:

In orase veterinarii cu asta se ocupa. La sate nu prea.