| alexalexandrusincerul a întrebat:

Exista vreo rasa de pisica care nu miauna noaptea cand este singura? Adica daca nu le iei cu tine in pat si le Iasi intr-un patut...

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| Justme1997 a răspuns:

Nu depinde de rasa, ci de personalitatea pisicii. Exista pisici ceva mai tăcute sau mai puțin alintate.

| Ivy86 a răspuns:

Nu cred ca tine de rasa lucrul asta. Am avut pisici care mieunau din orice motiv, si altele doar cand se cereau afara.
Creste-o de mica si educo.

| deenimariee a răspuns:

Da exista pisicile care nu au trait in salbiticie eu iti recomand o siameza eu am 2 siameze si sunt foarte dragalase si ascultatoare!

depinde si de locul unde o iei daca o iei dupa strada nu faci bine poate avea infecti virusi bolii etc

daca o iei dintr-un loc sigur si curat unde pisica poate fii in siguranta da va fi bine

dar sa nu te bazezi pentru ca ele plang si miauna fiindca sufera de singuratate dar le poti calma adormidule chiar tu daca ea te iubeste si se simte in sigurata cu tine!

funda?