| manoka a întrebat:

Fiecare om avem un hobby, langa munca, familie, etc mai aveti timp pentru sau ati renuntat de tot?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Eu unul inca mai am timp happy momentan, hobby pentru mine inseamna calatoriile prin tara si sportul practicat din placere...si nu vad nici un motiv pentru care sa renunt la ceva ce imi place cu adevarat...

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Mai este timp, totusi acum recunosc cinstit ca nu mai fac extracuratenie in casa cum faceam odinioara (spalam si la doua saptamani toate geamurile... si organizam totul prin casa) si... nici foarte multe feluri de mancare. Nu am timp. Dar am renuntat la smotru pentru a putea face ce imi place. Nu avem decat o viata de care sa stim.

Bula
| Bula a răspuns:

Si TPU mi-a devenit un...hobby, langa multe altele.
Imbin utilul cu placutul, gasesc aproape totdeauna ceva ve ma intereseaza si ma pasioneaza.

| DenissaDeea a răspuns:

Hmm/imi fac timp si tot nu renunt/daca e un hobby/devotat si ma face sa ma simt bine si imi da satisfactie sufleteasca hobbyul respectiv/e bine tot ce iti place sa nu renunti ci doar/ameliora timpului.

eileen
| eileen a răspuns:

Sincer, nu mai am asa timp sa desenez cum imi placea odata..de fapt, nu am mai facut-o de cativa ani, in schimb, m-am reprofilat pe grafica de unde mai scot si un ban.

| manoka explică:

Asa este avem decat o singura viata, asa eu imi dispar in lumea mea, care reprezinta un fel de atelier unde am lucruri dragi pentru sufletul meu de la oameni dragi, am cartile mele, cd-le pe care le ascult in timp ce pictez sau desenez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti manageriezi timpul cum trebuie, faci orice. Iti recomand o carte : Eficienta in sapte trepte de Stephen Covey. Succes.

| claudiarebecca a răspuns:

Eu imi mai fac timp. muncesc ca sa traiesc nu invers...