| delia29 a întrebat:

Hamsterului ii trebuie un partener că sa nu moara? Daca da, trebuie băiat daca iau fata?

Răspuns Câştigător
| AlynAlum a răspuns:

Hamsterul trăiește fericit singur, fără partener. Oricum îi rămâne mai mult spațiu și mâncare lui happy

Hamsterii pot muri:

Din cauza talasului!

Talasul trebuie sa existe in permanenta intr-un strat destul de gros, minimum 5 centimetri, si sa se evite cel obtinut din rasinoase. Intreaba vanzatorul ca nu cumva lemnul sa provina de la acest tip de copaci, caci este toxic pentru micile vietuitoare, care pot muri din aceasta cauza. In plus, acesta trebuie schimbat o data la doua zile.

Sau din cauza foamei. Trebuie să îi pilești dinții ca să poată mesteca. Așa că nu îți enerva hamsterul pentru că s ar putea sa iasa urat.hee hee)

O zi frumoasa!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Hamsterul este un mamifer ca și noi. DenisaYwY îți scrie că poate trăi singur în cușca ta.
De trăit poate.
Dar eu mă îndoiesc că va fi și fericit dacă este singur. Pune-te în pielea lui, singur în cușcă, toată viața.

| ZzxyIasmi17 a răspuns:

Nu-i trebuie