| hellocat a întrebat:

Heei TPU! De curand, am luat decizia de a-mi steriliza pisica(intra f des in calduri si ma termina psihic) si am zis ca tot a venit primavara sa o tin in decursul zilei pe afara, am o curte spatioasa. Dar problema e ca nu stiu cum sa o obisnuiesc sa stea pe afara singura fara sa ma trezesc ca a plecat si nu se va mai intoarce acasa?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai cum sa obisnuiesti pisica sa stea numai in gradina ta. Mai ales daca o lasi singura afara fara sa fie castrata. In cel mai bun caz vei avea tone de motani adunati in curtea ta mieunandu-ti sub geam cand iti va fi somnul mai dulce.

Cel mai bine ar fi sa o sterilizezi si sa o tii in continuare in casa. Vei vedea ca dupa sterilizare va fi mult mai linistita.