| InnocentSίn a întrebat:

Hei! :3 vreau sa imi cumpar un husky insa nu stiu care sunt conditiile de ingrijire/trai a acestei rase. Mentionez ca stau la bloc. Va rog, cine ma poate ajuta cu cateva informatii? ^^

Răspuns Câştigător
| Andraandra_8595 a răspuns:

Heei. Eu am un huskey de aproape 2 ani. E o rasa foarte frumoasa. Mentionez ca eu stau la casa. Idee e următoarea: Huskey iubesc sa alerge. IUBESC. Asa ca, trebuie plimbat de 2 ori pe zi, as spune eu, având in vedere ca stai la bloc. Alta chestie, au blana foarte deasa. Asa ca primavara ii va pica foarte foarte mult par. Trebuie pieptanat si problema se remediaza. Si totodată, vara o sa ti se faca mila de el pentru ca va fi cu limba scoasa mai mereulaughing si asta se poate rezolva cu un aer condiționat si multa apa si va fi bine. Cand era mai mica, pui(pana la vârsta de cam 1 an jumătate) era foarte jucausa si cainele meu a facut multe prostii pe atunci. Rodea aproape orice, era neascultatoare, etc. Acum insa, s-a schimbat radical. E cuminte, doar cand alearga nu te prea baga in seama decat cand se plictiseste. Trebuie sa stii ca e o rasa incapatanata(nu o sa asculte mereu din prima, mai ales pui fiind) dar si foarte eleganta.(are statura frumoasa). Eu imi iubesc foarte mult cainele si iti recomand din tot sufletul sa iti iei aceasta rasa daca ai timp destul si răbdare. Este foarte iubitoare si prietenoasa. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Andreea213 a răspuns:

Acestui caine ii trebuie racoare este energic si de talie mare nu este indicat sa il ingrijesti la bloc.