| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am nevoie de ajutor urgent. Cainele meu e toy terrier si de ieri nu vrea sa manance nimic,e pasiv,ieri ii curgea ochiul si i-am pus un pachetel de ceai si parca a trecut,astazi insa respira mai greu,se aude ca atunci cand e nasul infundat la om. Nu pot ajunge la un veterinar azi, dar vreau sa-l ajut. Cine imi poate da un sfat? ce sa-i fac?

4 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Cati ani are cainele tau?
A mancat ceva stricat?
L-ai luat de la o persoana care avea pe mama cainelui tau?
Poate ii e dor de mama si a intrat in depresie. Cu putina atentie, cu plimbari, cu mancarea preferata il mai pui pe picioare happy

| alina0309 a răspuns (pentru WarriorCat):

Are 4 luni si nu cred ca ii e dor de mama. Il am din aprilie si nu am avut problema pana acum cu el. Ii acord atentie si incerc sa-i dau mancare, iar el refuza si tot vomita.

| WarriorCat a răspuns (pentru alina0309):

Du-l la veterinar, poate are probleme cu digestia sau cu scaunele.

| Sofiy a răspuns:

Stai langa el, poate e pe moarte sau cauta pe internet un veterinar si sa vina acasa la tine