| BlueButterfly97 a întrebat:

Hei! Am nişte pui de găină, acum vreo 2 săptămâni au ieşit din ouă şi îi țin închişi împreună cu cloşca într-un fel de coteț cu o plasă la intrare pe post de uşă. Ideea e că nu vreau să îi țin închişi toată ziua aşa că îi mai las prin curte dar îmi este cam frică de pisici, sunt cam multe pe aici. Întrebarea este: are rost să îmi fac griji sau ştie mama lor cum să îi apere? Îi atacă pisica dacă vede că sunt cu cloşca? E în stare cloşca să îi apere având în vedere cât de sprintenă si şireată e pisica? Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri! FUNDA celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| Taeha a răspuns:

Cloşca îi apara cum poate ea. Puii o sa se îndepărteze de ea, iar pisica va sta la panda cu siguranță! Păziți-i!

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pisica daca a mai mancat pui, va incerca din nouwinking.
Fa-le tarc micut de 3x3 m din plasa si eventual pui ceva plasa si pe deasupra.

| Bula a răspuns (pentru alina2k18):

Cusca din plasa rabit (inclusiv deasupra! ) apara si impotriva pasarilor pradatoare (de exemplu ulii), precum si altor pradatori (vulpe, dihor, jder etc.).

| CVane a răspuns:

Nu risca! Pisica e pradator si cu siguranta o sa incerce sa ii manance.