| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
Am o cățelușa gestantă pentru a 2-a oară. Dar e ceva complicat aici. La prima ei fătare a făcut 4 pui. 3 băieți și o fetița. Am dat 3 câini la alte familii. Și am păstrat un cățel (băiat fiind) și pe parcurs ce a crescut se juca cu mama lui și toate cele. Dar când cățelușa era în călduri cățelul a profitat și cam a lăsat-o gestantă pe mama lui. Eu mereu îi certam sa nu mai se mai împerecheze dar ei nu ascultau. Eu nu știu sigur când a rămas cățelușa gestantă pentru că nu mai știu când s-au lipit. Problema e că nu știu când o sa fete. Are burtica destul de mare dar nu se simt mișcările puilor. Menționez că nu am să păstrez puii și nici nu o să i dau pentru că e pacat că fiul și mama sa se impereche și să facă pui. Și după ce o sa fete ori o să o sterilizez ori o să o dau la monta la cățelul cu care a avut prima sarcina ( nu e chinuita in nici un fel pentru că eu am mare grija de ea mereu și când e gestantă și când nu e și o iubesc mai mult decât orice, și îi țin pe amândoi căței în casa). V am zis, eu vreau să știu exact când va făta cățelușa. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nimeni nu ar putea sa stie exact cand va fata dar un medic veterinar nu s-ar insela prea mult, maxim 3 zile plus sau minus...
Iar in legatura cu puii de caine ii poti pastra daca vrei sau ii poti da cuiva nu trebuie sa-i omori pentru ca NU e pacat la animale ca s-au imperecheat, Dumnezeu a dat legile pentru oameni NU pentru animale! happy

| portocala69 a răspuns (pentru lpavel):

Mulțumesc din toată inima pentru că m ai informat că pot pastra cățelușii!

| lpavel a răspuns (pentru portocala69):

N-ai pentru ce, asta-i adevarul! happy