| mariaxxa a întrebat:

Hei, am o pisica de 3 ani proaspat sterilizata, am adus-o de la cabinet si ea e foarte fricoasă cand vine vorba de straini, iar acum e speriata si de mine. Ce pot face sa își recapete încrederea in mine?

4 răspunsuri:
| kaTTsu a răspuns:

Sa-i recastigi increderea, cu rabdare, incearca sa nu faci miscari bruste, ofera-i de mancare si poarta-te afectuos cu ea. Usor, usor se va calma si-si va recapata increderea in tine.

| alina2k18 a răspuns (pentru kaTTsu):

Abia a adus-o de la cabinet, nu are voie mancare pana a doua zi pentru ca inca este sub efectul anesteziei.
Otherwise isi revine in cateva zile, vizita la cabinet ii sperie.

| kaTTsu a răspuns (pentru alina2k18):

Păi și cu ce am greșit prin ce am spus? thinking

| alina2k18 a răspuns (pentru kaTTsu):

Cu oferitul de mancare dupa interventie.