| Adeza a întrebat:

Hei, deci ieri hamsterul meu a intrat in hibernare pentru ca am lasat caldura oprita si s-au facut sub 10 grade pe hol unde o tineam, iar astazi am observat ca nu a iesit sa manance si am facut descoperirea.
Acum este partial treaza, dar am observat niste chestii mici mici albe care umbla pe ea si nu stiu ce sunt sau cum au aparut pe blanita ei? Help?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tu crezi că bietul animal e important pentru tine, du-l mâine la veterinar (asta dacă nu o faci chiar azi)

| Vvistula a răspuns:

Ai si tu grija de hamster, e si el o fiinta.

| gothicbat a răspuns:

Doamne, sunteți unii de o inconștiență cum nu se poate mai sinistră și jur că v-aș interzice să dețineți animale, inapților!

Nici nu menționezi nimic despre a merge la veterinar, stai și întrebi pe TPU...

| Adeza explică (pentru gothicbat):

Ce cabinet veterinar este deschis la 11 noaptea? Pana dimineata a murit si pentru ca era bolnava, nu de altceva din moment ce celalalt hamster se comporta normal!

| iamprettybored a răspuns:

Cum să laşi un biet animăluţ să reziste la sub 10 grade? Nu e un animal adaptat mediului sălbatic. E un animal care a trait toată viaţa înăuntru.

Du-te cu el la un veterinar. Acele creaturi albe sunt probabil un fel de viermi (paraziţi, în sens larg; adică sigur îi fac rău hamsterului)
Şi dacă nu eşti capabil să ai grijă de un animal, mai bine dă-i-l altcuiva, decât să-l chinui... E un animal viu, nu o plantă de decor...

| Adeza explică (pentru iamprettybored):

Am fost plecata peste weekend si nu m-am asteptat sa scada temperatura atat de mult, ea avea mancare, apa si adapost. Din pacate a murit la scurt timp dupa ce am postat intrebarea si nu aveam cum sa merg cu ea la veterinar oricum la 11 noaptea... oricum am intrebat un veterinar si era bolnava, nu intrase in hibernare