| ccrreeaattzzaa a întrebat:

Hei, eu am 13 ani si vreau sa imi iau un caine (bichon maltez ) dar parinti nu prea sunt de acord :
1 zic ca eu nust foarte responsabila
cum sa le demonstrez ca sunt responsabila?
eu imi doresc un caine pentru ca locuiesc in Italia si parintii mei lucreaza toata ziua, si eu ma plictisesc adica merg la scoala imi fac temele invat si dupa nu mai am ce sa fac "mor" de plictiseala
Ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai trebuie sa le demonstrezi ca vei fi constienta de ingrijirea catelusului..sa stergi/sa speli/sa il scoti afara si cate si mai cate..sa le demonstrezi ca nu iti vei abandona obligatiunile scolare si nici c ele casnice cat de cat, acum depinde si de severitatea parintilor, dar daca vei stii sa ii convingi, iti garantez c a sufletul mamei se va inmuia.o spun din propria experienta de mama
O zi frumoasa sa aihappy

| paktpu a răspuns:

Salut! Poti sa incerci sa ii ajuti la treburi, ....sa incerci sa invati ma bine...