| Maria294387582 a întrebat:

Hei! Pisica mea astazi a puiat, si vreau sa va intreb cand pot sa fac deparazitarea interna pentru ea si puiul ei...si cea externa pentru pui. Ce ar trebui sa folosesc pentru?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca are purici trebuia sa ii dai cu o fiola cat timp era gestanta, sunt fiole safe pentru pisici gestante, am luat eu acum ceva ani pentru o pisica plina de purici care trebuia sa fete si a scapat si nu a umplut si puii de purici.
Acum astepti sa faca puiul minim jumatate de kg si macar 8 saptamani.
Pentru deparazitare interna Drontal recomand pentru ea.

| Maria294387582 explică (pentru alina2k18):

Nu are purici..are si zgarda si la un moment dat i am pus o solutie pentru purici...ma referam la pisoi

| Robertandrei4858 a răspuns:

Nu este indicata nici una nici alta in momentul de fata, ea fiind fatata de putin timp daca ii administrezi medicamente ar putea avea probleme cu laptele pentru pui iar daca o deparazitezi extern ar putea provoca alergii la pui care sug