| ana044 a întrebat:

Hei! Recent (pe 28) am adoptat un caine. Este corcitura, mama ei este jumatate pechinez si jumatate bichon iar tatal este de talie mica. Are o luna si putin ( s-a nascut pe 21.11) si problema este ca nu isi face nevoile pe pampers... i am luat "covorase" speciale pentru asta doar ca face acolo foarte rar, o data noaptea si in rest nimic..am aceste covorase in cam toate camerele si cu toate ca le vede tot pe jos face ( pe pampers face o data pe zi sa zic, ft rar si cand face o felicit si o mangai ca sa vada ca este bine). cand o iau de ceafa si o cert crede ca ma joc si nu asculta... nu mai stiu ce sa fac, este prea mica mai trebuie sa astept sau este problema la cum ma port eu cu ea? Va rog ajutor, nu prea sunt obisnuita cu catelusii

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Trebuie sa gasesti un specialist in dresare de caini
iti doresc success sa gasesti aici unul care sa iti spuna ce sa faci

altfel, cauta pe google chestii de gen: "how to train your dog to do he's pup where he should"... poate ai noroc

sunt prea afumat la ora asta sa caut pentru tine... sorry si success big grin

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

Este "p_oo_p" nu "pup where he should"... robotul TPU e prea imbecil sa inteleaga engleza

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Un copil învață sa facă la olita după câteva zile?!?
Plus ca până la 6 luni nici nu o sa învețe.
După vreo 3 luni poate dacă tot insiști (și nu ridica tonul ca nu rezolvi nimic) o sa înceapă sa deprindă obiceiul.