| AlexandraIuliana a întrebat:

Hei. Stiu ca nu e categoria potrivita, dar am o mare problema. Stau la tara, si intr-o zi a fost furtuna si urat tare afara, catelul meu umbla prin curte si deodata a cazut o scandura (cred) pe el, de atunci schiopateaza si tremura incontinuu, au trecut vreo 3 saptamani, 4. Veterinatul a spus ca s-a speriat si o sa ii treaca, iar cu schiopatatul, doar s-a lovit. Dar acum s-a agravat, urineaza sange si tremura incontinuu. Ce sa fac? Nu vreau sa il pierd... Daca se poate face ceva, va rog ajutati-ma. Astept raspunsuri. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Trebla a răspuns:

Acuma depinde si cat de mare a fost scandura, in ce loc al corpului i-a cazut(cap, trunchi), dar daca schiopateaza putem deduce ca i-a cazut pe picior.Pe ce membru i-a cazut?(pe cel din fata sau pe cel din spate?). Spune-mi ca sa te pot ajuta.

| AlexandraIuliana explică (pentru Trebla):

Schiopateaza, dar nu a fost lovit pe picior, ci la testicule. Am uitat sa mentionez. Te rog, ajuta-ma.

| AlexandraIuliana explică (pentru Trebla):

Pur si simplu ii e luata pielea.

| AlexandraIuliana explică (pentru Trebla):

Da-mi add la myky_cosmyna@yahoo.com. Vorbim mai indetaliat.