| denysuka16 a întrebat:

am gasit in curte o vrabiuta putin ranita la aripa nu e chiar grav dar o pot ajuta intr0un fel? va rog ajutati-ma repede P.S nu ii pot da drumul deoarece nu poate sa zboare si imi e frica sa nu o manance pisica big grin happy

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie sa eu legi cu ceva cu putin pansament bagat in spirt dar ai grija sa nu o strangi prea tare sa nu i se rupe osutele de la aripa.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi cu ea la un veterinar.

| denysuka16 explică (pentru neutrino):

Am spus mai sus ca nu ma pot duce la veterinar e doar o mica zgarietura si spuneam daca pot sa fac acasa ceva nu ma duc tocmai la veterinar care e la vreo 35 de km distanta

| edoardo a răspuns:

Nu gandesti un pic? noi ce putem stii despre ingrijirea animalelor doar daca suntem in acest domeniu. Singura sansa daca vrei sa o salvezi o duci la veterinar.