| imibagtoataplinelenume a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de ajutor, gura catelului meu miroaze groaznic, am fost astazi cu ea la veterinar si asistenta mi-a zis ca ar trebui sa ii scoatem 2 dinti prin operatie, desigur cu anestezie generala, nu vreau sa fac operatia deja a facut 2 anestezii si la prima era sa moara, niste sfaturi ca sa nu ii mai miroasa gura, plus ca se mai linge pe blana si ii miroase si blana, ce altceva as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am fost astazi cu ea la veterinar si..."

tot acolo găsești răspunsul, du-te incă odată acolo cu cățelul

| imibagtoataplinelenume explică (pentru sierra1):

Pai mi-a zis ca doar la dinti e problema, idk

| Eireann a răspuns:

Mirosul inseamna ca vine de la o infectie, un abces, etc si atunci e posibil sa fie mai grava problema - si trebuie rezolvata fiindca se poate inrautatii. Poti sa mergi la un alt veterinar sa vezi daca iti ofera o alta varianta. Stiu ca anestezia este o problema dar problemele dentare pot sa degenereze.

| Eireann a răspuns:

La magazinele pentru animalute se gasesc batonane dentare care ajuta sa curete dintii. Cele de la purina sunt ok. Am 3 caini din care 2 accepta sa ii spal pe dinti dar Setterul nu vrea sub nici o forma asa ca primeste batoane dentare cam la fiecare 2 zile si nu am avut probleme nici cu el. Incerca sa vezi daca ajuta.