| Jtedhajaj a întrebat:

Hei TPU, am o cățelușa foarte mică ca statura si trebuie sa nască dar are burta foarte mare iar in ultimele 2 zile abia daca merge, vomita si nu arată bine deloc, poate păți ceva?

6 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Ea se pregateste de fatare, curand urmeaza fatarea, dar nu iti garantez ca va supravietuii, mai bine o duci la vet sa ii faca cezariana si dupa ce ii creste sa o sterilizezi, o a doua sarcina ar fi pericol. Daca o lasi sa fete natural ii va ceda inima din cauza efortului depus.

| Jtedhajaj explică (pentru Vikaa):

In seara asta cred ca va naste, deja a făcut ceva la coada

| Vikaa a răspuns (pentru Jtedhajaj):

Buna,mai traieste cateaua, a fatat?

| Jtedhajaj explică (pentru Vikaa):

Este in regulă

| TomyBrave2019 a răspuns:

Du-te cu ea la veterinar, pe TPU nu prea sunt oameni asa priceputi, mai ales ca e vorba de pui in joc, pot pati ceva doamne fereste, du-te cu ea ca nu se stie ce are

| lussa a răspuns:

Nu cred ca simptomele sunt ok. Ar fi bine sa mergi cu ea la un veterinar, sa nu aiba probleme cu nasterea sau, Doamne fereste, sa ii fie pusa viata in pericol.