| lordbogdan a întrebat:

, am o nelamurire cu pestii neoni.
Niciodata nu mi-au trait si nu stiu dc...(asta in trecut)
Vreau sa-mi i-au 4 neoni.
E bine sa-i tin cu alti pesti precum : gurami, scalari, xifo, molly, caras, zebre, sanitari?
Acvariul n-are plante pentru ca mi se inverzeste apa repede din cauza lor si nu stiu dc...
Help! + Fun2!

6 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

http://animale.acasa.ro/......37163.html sper sa te ajute ______)funda?

| abril a răspuns:

Si eu am avut neoni si au trait cu multe alte specii de pesti,deci presupun ca poti sa-i pui cu pestii enumerati de tine. Si ai mei au murit,pentru. ca am fost plecata intr-un weekend si s-a evaporat apa din acvariu,iar filtrul nu a mai putut sa traga apa => apa neoxigenata,iar neonii nu pot sa traiasca in apa neoxigenata.
Nici eu nu am iarba,pentru ca mi-o manca pestii, iar acvariul mi se inverzeste de la lumina, ca vine soarele pe el.

| Céline7 a răspuns:

Uite un link http://animale.acasa.ro/......37163.html sper sa te ajute ______)funda?

| lordbogdan explică:

Am luat neonii,vad ca sunt bine, mananca, sunt chiar ok.
Multumesc oricum pentru raspunsuribig grin

| AndreitsSza a răspuns:

Si eu am avut neoni si mi-au trait doar 2 zile! crying Nu stiu din ce caz au murit! Dar acum am foarte multi peste de vreo 2 luni jumate cam asa de exemplu gurami si molly! funda? :X

| Mihaela_Oana_1986 a răspuns:

Buna all.am cumparat niste pesti scalari si de atunci imi tot mor alti pesti de dimensiuni mici(neon, xifo, guppy si altii). intr-o seara am observat cum unul din scalari(cel negru) alerga un guppy si l-a inghitit aproape jumate apoi i-a mancat coada si a murit...ce sfat imi dati?