| Linda724 a întrebat:

Hei TPU am o problema cam urgenta! De fapt 2 probleme cu pestii!
1: Am un peste negru care are burta foarte mare si aproape tot timpul sta pe fundul acvariului foarte rar iese sa mai inoate si banuiesc ca trebuia sa faca pui. Problema este ca mancare sta deasupra apei si pestele nu prea poate manca deoarece ii este foarte greu sa se ridice pana la suprafata apei, tot timpul incearca dar nu reuseste sa ajunga chiar asa de sus. Ce pot face? Mie frica sa nu moara de foame fiindca bu poate manca, mai ales ca trebuie sa faca si pui!
2: am un peste neon care azi am observat ca plutestr doar pe supratafata apei ca si cum ar fi mort, dar nu este mort deoarece cand am vrut sa il scot afara a fugit si a inotat putin dar este foarte ametit si nu prea poate inota. Se lasa uneori la fund incercand sa inoate dar nu face nimic altceva decat sa se tot rostogoleasca in jos si sa se ridice inapoi la suprafata. Dar pestele ieri era foarte activ nu avea absolut nici o problema. Ce pot face?
Va roog raspundeti mi! Este urgent pls!

1 răspuns:
| Ada78 a răspuns:

Www.e-pets.ro/sfatul-specialistului Exista si mancare care se lasa la fundul apei.Cumpara din acea.