| hellocat a întrebat:

Am problema cu pisicuta mea de 2 luni, deoarece tot ii cade parul destul de mult, ceea ce mi se pare cam anormal pentru o pisicuta asa de mica.Ma enerveaza mult chestia asta deoarece trebuie imediat sa ma spal pe maini, nu suport parul ala pe maini si imi e si frica sa nu fie periculos in vreun fel. Pisicuta este deparazitata(dupa cum spunea fosta proprietara), tocmai si-a inceput vaccinurile, o hranesc cu Applaws Junior(cea mai buna mancare grain-free pe care am gasit-o), i-am dat si niste conserve cumparate din DM, imi e sa nu fie de la alea problema. De curand i-am luat si niste vitamine, poate are vreo carenta. Piele arata bine, nu pare sa aiba vreo problema dermatologica.Ciudat este ca atunci cand inca era mai mica si treceam pe la ea, deoarece cunosteam proprietara si deabia daca ii cadea un fir de par. Chiar nu stiu ce sa mai fac. Si pe langa asta oare este periculos parul de pisica, imi e tare frica sa nu afecteze sanatatea unuia dintre membrii familiei? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Elenina356 a răspuns:

Daca are abia 2 luni, ar putea sa-si schimbe puful in blana sau poate doar naparleste.
Ideal ar fi sa viziteze un veterinar (pentru orice eventualitate) si sa o periezi in fiecare zi.
Parul de pisica e periculos pentru sanatatea umana doar daca pisica are sau a avut probleme recente.

1 răspuns:
| hellocat explică:

Multumesc mult! Pisicuta este sanatoasa din cate vad, mananca bine, se joaca, doar a avut niste purici in trecut si am scapat de ei.