| AndreeaxCristina a întrebat:

Hei TPU, am un pisic, are 7 luni. De câteva zile am observat că i s-a umflat partea dreapta a gatului. Nu am văzut sa.l doară și mănâncă și bea normal. Aveți idee ce s-a întâmplat cu el?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine o duci la medic veterinar sa o vada el, este ca si cu un copil mic si acela trebuie dus periodic la controale medicale nu îi poti da tu ce pastile crezi tu ca sunt bune, pisoiul este mic si daca nu il duci la medic se va agrava situatia si va murii. Este motan?

| WolfYTB a răspuns:

Ar trebuii sa te duci la veterinar.

| anda00anda a răspuns:

Da, si eu am pisic mic si mi s-a intamplat asta odata.Nu trebuie sa mergi la veterinar deoarece se gasesc si in magazine mai mari, pisicile ca si noi oameni se imbolnavesc cred ca a fost supusa la o schimbare brusc de temperatura iar amigdalele sau umflat.Te duci si ii cumperi pastile pe baza de plante medicinale sau poti si tu ca mine sa ii faci frectie la gat, uzi un plic de ceai de musetel si ii faci frectie (apa sa fie calduta). Sper ca te-am ajutat. :* Funda?

| AndreeaxCristina explică (pentru anda00anda):

Chiar merge asta? Adica acea frecție cu ceai