| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am luat un hamster si i-am pus rumeguș dar sunt nelămurit cu o chestie!
Eu i-am pus rumeguș mai mult pentru ca stiu ca ei dorm si stau sub rumeguș!
Credeți ca se poate sufoca sau ceva?
E bine cum am făcut?

Răspuns Câştigător
| gshdyxdjs a răspuns:

Nu se poate sufoca

6 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Ai mare grija sa ii pui apa, sa aiba o roata din aia de alergat pentru hamsteri, poate ii cumperi si niste tuburi, dar mai ales ai grija sa aiba in permanenta apa.Si nu, nu se poate sufoca.

| TeRogLasama a răspuns:

Nu cred.Simte el daca se sufoca nu iti fa griji.

| Mariaaaavev a răspuns:

Heeeei,am avut si eu. Nu-i pune nici foarte mult deoarece este incomod. El are nevoie de rumegus ca sa-ti faca nevoile in el. pune doar de forma rumegusul..nu il sufoci, poti sta fara frica.

| Snowa a răspuns:

Ce rumeguș folosești? Cel de brad, pin si cedar (nu stiu cum e in romana) le provoacă probleme respiratorii.

| Beuca_Andrei_2001 a răspuns:

N-are de ce pentru ca are prin ce respira. Dar in ce il tii?

| Gsush a răspuns:

Nu cred dar pentru orice eventualitate ar trebui sa mai iei din acel rumegus