| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, de la ce varsta e cel mai bine sa spal cainele? Are ceva daca are o luna si ceva si trebuie sampon obligatoriu pentru catei mici sau doar sa fie de catei?

Răspuns Apreciat de Editori
| alina2k18 a răspuns:

Nu se recomanda spalarea cainilor mai mici de 2 luni, intai termina toata schema de vaccinare.
Pana atunci poti folosi servetele de curatare pentru animale.
Si da, exista sampoane pentru puppy si specifice tipului de blanita.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista sampon pentru catei dar nu stiu daca e unul special pentru aia mici, la cei mari merge sampon normal de caine adult. Sa ai grija sa nu-i bagi apa in urechi si sal usuci bine dupa baie

| Sofer a răspuns:

Il speli cu sampon dar cu grija sa nu intre apa in ochi si urechi.

| Goddessss a răspuns:

Ii puțin cam micuț, părerea mea. Mai așteaptă puțin.
Referitor la șampon, nu contează.

| AnonimaCrs a răspuns:

1.Recomandat este dupa al 2 Lea vaccin
2.Nu contreza șamponul
3. daca ii faci baie ai grija sa nu ii bagi în urechi și sa îl usuci bine mai ales capul
Sper ca te-am ajutat?❤️