| anonim_4396 a întrebat:

După pandemie aș vrea să îmi cumpăr un cățeluș de talie medie sau mică. Stau la apartament cu două camere,părinții nu prea sunt de acord cu căței sau pisici,dar eu sunt responsabilă. Cât eram la țară aveam în grijă de cățelușele bunicilor mei, le schimbăm apa,curățăm după ele, le dădeam mâncare. Eu de fel nu prea ies din casă, dar, cumpărând acest cățeluș aș vrea să ies din ce în ce mai mult din casă pentru a-l plimba. Aș vrea o ora asta puțin mai activă care să nu lase mult păr. Precizez că stau la apartament cu două camere la etajul 1. Plus că în spatele blocului este un loc liniștit și îl pot plimba. Ce rasă îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Fiica mea are un Bichon. este atat de scump si cumintel foc si curat. A luat vreo 6 ore de dreasaj. Este inteligent si ascultator. Nu se urca pe masa dupa mancare.
Atentie, rasele mici, dar nu numai, au un regim anume de alimentatie. Daca nu este respectat poate duce la decesul catelusului.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu ti-as recomanda o pisica, ca nu cere prea multa atentie si nu miroase urat, cum miroasele cainele nespalat.
In plus, nu latra si nu riscati sa va faca reclamatie vecinii.

| biuk097mari a răspuns (pentru Violleta2022):

Pisică nu pot să iau deoarece am papagal, și zilnic îi dăm drumul 1-2ore să zboare, dar cred că iau un bichon.

| ella63 a răspuns:

Buldog francez, mic și drăgălaș, par scurt și deci nu miroase. Hainuta groasa pe timp de iarna