| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un bichon maltese in varsta de 2 luni.
Eu l-am cumpărat de la un crescător care mi-a dat si carnetul lui de sănătate in care avea primul vaccin.
Cand l-am luat avea 7 saptamani.
Acuma a urmat sa ii fac al doilea vaccin si m-am dus la un medic veterinar foarte prost care in loc sa ii faca al doilea vaccin i l-a făcut tot pe primul.
Acuma cand m-am dus la alt veterinar sa ii fac vaccinul al 3 lea a spus că trebuie pe al doilea pentru ca pe primul il are de 2 ori.
Acuma ce vreau sa va intreb este:Credeti ca va păți ceva fiindca are de două ori acelasi vaccin?
Veterinarul nu a spus nimic rau dar vreau si parerea voastră.
Vreau sa va spun ca de cand i-am facut vaccinul asta al doilea care de fapt a fost primul i-a fost rau o saptamana. Facea diaree, nu mânca, si am fost si i-am facut tratament la veterinar.

2 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Nu i se va intampla nimic, facand de 2 ori acelasi vaccin inseamna rapel si este un lucru foarte bun.Singurul vaccin care nu trebuie facut in rapel este cel antirabic.Multa sanatate catelusui happy

| GabyT10 a răspuns (pentru GabyT10):

Am uitat sa-ti spun un lucru foarte imporatant.Multi crescatori vand catei cu carnet si primul vaccin, dar este trecut doar pe carnet.In realitate foarte multi nu fac acel vaccin, deci e foarte bine ca i-ai facut rapel la vaccinul pentru parvoviroza.