| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un bichon maltese luat ieri si are varsta de 7 saptamani.
Eu il tin pe balcon si i-am pus o păturică si langa păturică niste ziare sa isi faca nevoile.
Nu si-a facut toata noaptea si dimineata cand l-am scos de pe balcon a intrat în sufragerie si a facut pe covor.
După aceea toata ziua dupa ce mânca se abținea pe balcon sa nu faca nimic si cand il scoteam isi făcea nevoile in sufragerie.
Eu vreau sa il învăț pe balcon pana o sa creasca si o sa-l duc afara.
Dupa aia am citit pe net ca nu e bine sa ii pui locul de nevoi lângă căsuța lui unde sta.
M-am dus si am cumpărat covoras absorbant si cateva picături ca sa il ademeneasca pe el sa faca in locul ala.
Dar nu face nici asa.
Ce sa fac?
Covorasul este tot pe balcon dar nu este exact lângă păturică, este mai încolo.
Cum sa il învăț sa faca pe covoras?
Ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

De ce vrei sa astepti pana creste ca sa il poti duce afara?

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Pentru ca nu are toate vaccinurile.
Îl are decat pe primul.
Mai am 2 de facut.
Are decat 7 saptamani.
Spune-mi cum sa îl învăț pe covoras?
Eu ma gandesc sa nu îl mai scot de acolo pana face.
Trebuie să facă pana la urma pana maine la 12:00.
Ce zici?
Ajuta-ma!