| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un caine bichon maltese in varsta de 2 luni si are primul vaccin facut si joia asta ar trebui să îi fac al doilea vaccin.
Mie mi-a zis crescătorul ca pe 16 august trebuie sa ii fac al doilea vaccin dar eu stiu ca dupa al doilea vaccin nu e bine sa il scoti afara cam o saptamana si eu trebuie sa plec la tara in ziua aceea si na trebuie sa il iau si daca ii fac vaccin normal ca la tara va sta le afara.
Acuma pot sa ii fac vaccinul dupa ce vin de la tara?
Sau trebuie neaparat in acea zi?

Răspuns Câştigător
| Paula2018 a răspuns:

Buna. Il poti face si pe urma, nu e obligatoriu in ziua aceea. Noi nu eram in oras cand a trebuit sa ii facem la beagle-ul nostru si am amanat o saptamana vaccinul. Numai ca... daca il duci la tara ar fi ideal sa nu intre in contact cu alti caini pana nu are toate vaccinurile...

| anonim_4396 explică (pentru Paula2018):

Stiu.

1 răspuns: