| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un catelus bichon maltese in varsta de 2 luni si ieri i-am facut al doilea vaccin.
Eu pana sa-i fac al doilea vaccin il invatasem sa-si faca nevoile afara dar acum ieri doctorul care i-a facut vaccinul a spus ca nu are voie sa iasa afara 2 luni de zile adica pana ii fac toate vaccinurile.
Cum asa?
Eu cand am luat catelul l-am luat de la un crescator si avea primul vaccin si el il tine in curte si nu avea nicio problema.
Va rog ajutati-ma!
Pot sa il scot afara sa-si faca nevoile?
Nu il scot unde sunt si alte animale.
Il scot in spatele blocului unde nu sunt caini.
Raspundeti-mi va rog!

Răspuns Câştigător
| adrianalbota1 a răspuns:

Eu zic sa il scoti afara dar unde esti doar tu cu el fara alte animale.

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Parca toti cainii stau in casa in perioada vaccinurilor, fii serios si nu te mai lua dupa exagerari de genu.E vara, cald nu are rost sa tii cainele numai in casa sa mai capete si obiceiuri proaste si sa nu mai poti sa il dezveti dupa aia sa faca in casa.

| Denila123 a răspuns:

Normal ca da, n-are nimic, mai asteapta si alte pareri