| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un hamster pitic rusesc si am o nelămurire.
De ce cand doarme eu cand il strig sau si daca tip el nu se trezește și nici nu arata ca ma aude.
O fi surd?
Va rog ajutati-ma!
P.S:Nu e bătrân.

4 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Nu e surd. Asa sunt ei. Si eu am unul si cand il strig nu interactioneaza. E logic. fiindca doarme. Ei ziua sunt mai somnorosi si noaptea mai activi.

| anonim_4396 explică (pentru Anon31241212):

Păi da dar pe internet scrie ca poti sa il faci sa vina dupa nume.
Dacă tu pe al tau l ai invatat sa vina cand il strigi pe nume spune mi si mie cum sa fac.

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vine mereu. Dar trebuie sa te apropii mult de el, sa vada ca il iubesti. Adica trebuie,, sa i castigi increderea". Cand il mangai sa i spui pe nume. Sau cand ii intinzi o bucata de morcov.

| BumbarOana a răspuns:

Iti dai seama daca e sur sau nu atunci cand daca sta cu spatele la tine (treaz) si-l strigi isi va îndrepta urechile catre partea din care a-a auzit iar daca nu are urechi poate sa stea lateral de stone si sa-si niste ori capul in partea ta ori ochii. Poate doarme foarte bine pentru ca daca are o rotita pe care aleargă te asigur ca mereu va incerca sa-si bată recordul la alergat pe rotita si de aceea va fi extenuat mai mereu. Poate pur si simplu sa aiba un somn foarte adânc.