| anonim_4396 a întrebat:

Eu ieri mi-am cumpărat un cățel bichon maltese in varsta de 7 saptamani si cand am ajuns acasa l-am spălat cu un șampon de căței.
L-am spălat dar samponul nu avea un miros.
Si el acum cand te apropii de el miroase a caine.
Ce sa fac sa nu mai miroase asa.
Eu am vazut ca sunt șervețele umede pentru căței dar nu stiu cum se folosesc pentru iei.
Adică i-au servetelele si il sterg pe caine?
Si am mai vazut ca sunt si parfumuri pentru câini dar nu stiu daca sunt bune pentru iei.
Spuneti-mi ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

L-ai uscat? Un miros de cățel, când bagi nasul în blănița lui, tot o să aibă, indiferent de cât l-ai spăla. Să nu exagerezi nici cu spălatul, că îi afectează pielea.

1 răspuns:
| dulcikata17 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un cabinet veterinar si sa le spui problema