| Aela a întrebat:

Hei TPU,vreau si eu cateva rase de paza dar si jucause, adica gen cand vreau sa ma joc si sa stau langa ea sa nu muste sau ceva de genul ...multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Kazumy a răspuns:

Ciobănescul german este de pază, foarte prietenos (inclusiv cu copii) și ușor de dresat.

| Felys a răspuns:

Pana la urma toti canii sunt si de paza dar le place sa joace si cu stapanul, eu nu am vazut caine sa nu latre cand intra un strain in curte dar cand e doar cu familia e foarte jucausi

| TheMusicBoy a răspuns:

Rasa boxer eu am asa ceva și este de pază dar mă și joc cu el.Cauta despre rasa lor pe wikipedia sau alte site-uri.

| TheMusicBoy a răspuns:

Rasa boxer eu am asa ceva și este de pază dar mă și joc cu el.Cauta despre rasa lor pe wikipedia sau alte site-uri.ro.m.wikipedia.org/wiki/Boxer_(c%C3%A2ine) accesează și vei vedea ce iti spun

| Crina141 a răspuns:

Sunt o gramada de rase de caini inteligenti, usor de dresat si jucausi dar si protectori. Mai jos ai cateva exemple de caini, care imi plac mie forte mult, si nu pentru aspect, pentru ca toti sunt inteligenti.
1. Golden Retriever
2.Ciobanesc German
3.Labrador Retriever
4.Rottweiler
5.Doberman
6.Border Collie
7.Papillon (Nu este chiar un caine de paza, dar este un caine foarte inteligent si jucaus)