| Anaamaria233 a întrebat:

Hei, va rog spuneți-mi poate știți.
Mi-am dus pisica la sterilizat pe 27 Martie, au trecut 6 zile de la operație. Astăzi am observat ca in zona operației este umflata și dacă ating este tare. Nu o doare când este atinsa dar îmi fac griji pentru ca este prima data când se întâmpla. Am mai dus pisici la sterilizat și la niciuna nu s-a întâmplat așa. La celelalte m-am dus sa le scot firele dar la asta nu este nevoie deoarece veterinarul a zis ca se topesc. După operație i-o făcut o injecție și după timp de trei zile sa-i dau pastile.
Este normal sa fie umflata la operație?
Ea este bine, vesela cu chef de joaca nu pare sa o deranjeze.

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Daca e vesela si nimic nu o deranjeaza, probabil asa e normal. Dar daca esti ingrijorata, fa o vizita veterinarului sau cel putin suna-l ca sa te lamuresti.

1 răspuns:
| GabrielGL a răspuns:

Suna doctorul unde ai operato si spune-i tot poate e normal doar el stie...