| Sketch2 a întrebat:

Hei! Vreau sa imi iau un hamster, dar nu prea stiu ce rasa, una mai potrivita pentru copii, dar sa nu fie foarte mare, adica sa nu fie Siberian, fiindca are 20 cm. (max.) Si imi puteti da cateva sfaturi despre hrana si cusca (adica ce rumegus ar trebui sa fie pe jos, si de unde pot lua fan pentru asi creea adapost)

Răspuns Câştigător
| Kandia15 a răspuns:

Eu am avut 2 hamsteri pitici. Sunt asade adorabili :X. Le iei o cusca, pui o chestia din aia ( nu stiu cum se numeste) cu apa, rumegus ( pe care il shimbi saptamanal, din cate stiu eu ), si o roata ca sa nu se plictiseasca laughing.

1 răspuns:
| iSwag a răspuns:

Mai bine ai lua un (de fapt trebuie sa fie 2) porcusor de Guineea. E mai mare, te poti juca mai linistit cu el. E mai frumos (hamsterul arata ca un sobolan).

Sunt mai usor de ingrijit decat hamsterii, traiesc de cel putin 2 ori mai mult decat un hamster.

In caz ca te-ai hotarat sa-ti iei un animal normal, nu un sobolan, asta o sa te ajute:
http://casa.acasa.ro/......-8262.html