| ionut16001235 a întrebat:

Hei! Vreau sa pozitionez o colivie intr-un colț al unei camere, la nivelul ochilor, pentru ca este singurul loc din camera unde nu cred ca ajunge curentul(de aer). Tinand cont că nu am pe ce sa o asez ce ar trebui sa fac? Ma gandeam sa fac eu un suport pentru ca nu am gasit unul potrivit, dar nu cred că voi reusi. Ce sfaturi si idei îmi dați? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dai o gaură în tavan cu o rotopercutantă, pui un șurub cu diblu (8mm grosime și 2cm adâncime) și agăți colivia cu o sfoară, sârmă, sau o bară/profil pentru rigips/lemn ca să nu se miște prea rău atunci când se mișcă pasărea.

| ionut16001235 explică (pentru anonimg):

Alte idei?

| anonimg a răspuns (pentru ionut16001235):

Mulțumesc pentru fundă.
O altă idee este să cumperi un raft de colț (există și așa ceva).
Sau cumperi două suporturi pentru rafturi (le găsești în Dedeman), și pui pe ele un placaj. Suporturile le prinzi cu dibluri în perete. Suporturile sunt deja găurite pe ambele părți (și pentru prinderea lor in perete și pentru prinderea placajului pe ele).
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images

https://www.google.com/......ps?/search

| ionut16001235 explică (pentru anonimg):

Multumesc!