| KidaK a întrebat:

Heii lume! Cum imi pot sa seama care este masculul si care este femela la speciile de pesti: carasel, zebra, sanitari, neon si beta?

4 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

In general, masculii sunt mai mari.

| DiamantulAuriu a răspuns:

La neoni femela e mai mica si masculul mai mare, la beta masculii au coada mai mare, iar femelele mai mica, la zebre masculii au aripiara de sub burta ascutita si femelele mai in forma de triunghi, carasii si sanitarii nu stiu
sper ca te-am ajutat

| Stalievus a răspuns:

Vezi daca are p--is

| UrSuL3Tz a răspuns:

In general femelele sunt mai mici si turtite probabil dar mult mai grase