| Denisamoise123 a întrebat:

Heiii salut TPU!
Am și eu câteva întrebări.

Într-o luna îmi voi lua un bichon malez.
Întrebările mele sunt:
1. Ce mananca, ce nu are voie?
2. La ce ore trebuie sa mănânce în toate etapele vieți?
3. Cum sa îl învăț sa nu îsi facă nevoile în casa?
4. Când sa ii fac baie?

Ce ar trebui sa mai știu?

Dau fundă

2 răspunsuri:
| 123anonimul123 a răspuns:

Buna
in dieta unui catel de rasa nu trebuie sa ii dai altceva decat voabe
eu am un labrador de 3 luni
trebuie sa aiba 3 mese regulate fiecare masa trebuie sa cantareasca 80 si ceva de grame ca toate 3 mesele in total sa cantareasca 250 de grame
ii sunt interzise dulciurile laptele oasele
o sa iti faca si in casa cel mai bine e sa ii iei covorase pentru catei unde isi fac nevoile si sa il scoti cat de des poti pe afara ca sa se invete sa faca afara
poti sa ii faci baie dupa varsta de 3 luni
trebuie sa mai stii ca bichonii sunt foarte jucausi rod lucruri si mai ales fire si mobila sunt foarte suparaciosi gen daca ii certi nu se mai joaca cu tine ceva timp sau doarme

| Cin3va17 a răspuns:

Buna.
Am și eu Bichon maltez happy
1. Mâncare boabe(alea maro și micuțe)
2. De vreo 2-3 ori pe zi in fiecare etapa a vieții
3. Îl scoți de 3 ori pe zi afara și nu o sa facă in casa
4. Dacă e încă mic (are pana într-un an ) o data la 2-3 luni
Dacă are mai mult de un an, un an jumătate poți sa ii faci baie o data la o luna
Încă un lucru... sa te joci cu el in fiecare zi ca sa nu înceapă sa plângă de singurătate
Funda? PAA happy happy happy