| anonim_4396 a întrebat:

Hello.
I-am pus catelusei mele peduri ca sa isi faca nevoile acolo, insa doar treaba mica o face...si uneori nici pe aia, unde apuca, acolo face. Treaba mare nici nu mai zic...
Si ma maraie cand vreau sa ii pun mai multa mancare in bol decat i-am pus initial/ma apropii de el cand mananca...
Nu stiu ce sa fac sincer

7 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Ce varsta are catelusa in primul rand? cainele daca vede ca iti e frica de ea te va domina pana moare, Scoate-o la plimbare sa cunoasca si alti caini, ea probabil crede ca poate domina pe oricine si orice pana va vedea ca sunt altii care domina si va fi mai supusa. Sterilizeaz-o, o va calma mult

| Ellzzz a răspuns (pentru Vikaa):

7 saptamani. Doctorul mi-a zis sa nu o dcot inca doua luni jumate din casa

| Vikaa a răspuns (pentru Ellzzz):

La 7 saptamani e ca un bebe, nu intelege ea prea multe, se mai cuminteste pana la 5-6 luni, la 6 luni ar fi bine sa o sterilizezi.

| Ellzzz a răspuns (pentru Vikaa):

Dar e normal sa ma capseze destul de tare, chit ca e in joaca?laughing e normal sa ma maraie uneori daca ma apropii de bolul ei?

| Vikaa a răspuns (pentru Ellzzz):

Ea ii mica iti dai seama, ai luat-o prea devreme de langa mama ei, o sa fie un caine cu tulburari de comportament cand creste... ea acu isi antreneaza dintisorii, de batut nu o poti bate ca nu intelege deloc.

| Ellzzz a răspuns:

Am dat-o cu botul, i-am dat palmute, iar ea o ia drept joaca?

| svenhassel13 a răspuns (pentru Ellzzz):

Eu zic sa ii dai mai tare, o sa vezi o schimbare