| Olyvya2000 a întrebat:

Hello TPU puppy dog eyes
Am o problemuta.
Astazi, la 9:00, pisica mea a fost dusa la sterilizat straight face Operatia a durat pana la ora 09:45.
Acum doarme puppy dog eyes
Imi ziceti si mie ce trebuie facut cand se trezeste? Please puppy dog eyes
Dau fundoi >:

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să-i asiguri un bol cu apă și un pic de mâncare specială pentru pisici sterilizate.
În primele 24 de ore se poate simți extrem de rău din cauza anesteziei, poate vomita, o lași în pace, cel mult să-i arăți afecțiune prin mângâiat.
Pa, pa.

| LivingLouder a răspuns:

Las-o sa se odihneasca si da-i de mancare si de baut

| JoeTPU a răspuns:

Si eu am avut pisicuta la serilizat sad. Trebuie sa o lasi sa se odihneasca, nu o deranja, lasa sa se vindece, pe ea o doar foarte tare, crede-ma din experienta.
Succes! puppy dog eyes

| AnneSiAtat a răspuns:

Bună (:.
este posibil să se simtă rău după anestezie, aşa că las-o să-şi revină. dacă este ceva grav, ajut-o, nu sta cu mâinile în sân. dar nu o sufoca, are nevoie să fie puţin singură, dar în acelaşi timp să aibă o mână de ajutor când o doare ceva, dacă mă înţelegi. apoi, am citit undeva că pisicile sterilizate încep să mănânce mai mult decât înainte, apoi se îngraşă foarte rău. trebuie să previi asta. dă-i hrană uscată cel mai des, pentru că aceasta îi face bine, şi hrană umedă, dar mai rar şi în cantităţi micuţe. nu-i da mâncare gătită, şi joacă-te cu ea, fă-o să alerge după o jucărie, în aşa fel încât să facă mişcare. trebuie să previi îngrăşarea, dacă vrei o pisicuţă frumoasă.
Şi pisica mea urmează să fie dusă la sterlizat, şi aş vrea să-mi folosesc propriile sfaturi laughing.
Succes ţie!

| PaintedGalaxy a răspuns:

Buna,
Niste apa si mancare ii sunt de ajuns.
Dar multa grija! Poate vomita si sa aiba halucinatii straight face Cu halucinatiile nu e nimic grav, e din cauza anesteziei. E posibil sa se ridice si sa umble peste tot, ai grija sa nu cada si nu o scapa din ochi.