| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU, pentru cei care detin un animalut de companie care are si pasaport respectiv cip. care sunt pasii pe care trebuie sa îi urmez ca sa obtin un astfel de pasaport si ce pot face daca catelul are un cip dar datele de contact de pe cip nu sunt ale mele? Tin sa mentionez ca incerc sa ajut un catel care a fost abandonat de tatal stapanului lui dupa ce acesta a decedat. sunt destul se dezorientat pentru ca nu am mai avut animale de companie si trebuie sa plec din tara destul de curând dar vreau sa iau catelul cu mine. Orice sfat sau informatie m-ar ajuta, multumesc mult

1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu nu am animale, dar vecinii mei au luat legătură cu medicul veterinar din localitate si el se ocupa de pașaport. Ia si tu legătură cu medicul veterinar din zona ta si restul e treaba lui. Tu doar platesti.