| SaraJ a întrebat:

Hello TPU!
Vreau sa-mi fac un mic acvariu (nu foarte mare, cat sa-l tin pe birou) si nu stiu ce fel de pesti sa cumpar. Mi-ar trebui o specie mai rezistenta big grin. Sugestii?

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna deci eu am 3 acvarii unul la munca in care am pesti mici si 2 acasa! Pentru un acvariu mic iti trebuie pesti xipho sunt cei mai rezistenti dar pentru a construi un acvariu sa citesti intai aici:
http://www.acvarist.ro/
http://www.acvariu.ro/
Aici vei invata sa faci pasii care iti treebuiesc sa faci un acvariu da? Si eu m-am documentat prima data tot de aici! Ca altfel trebuia sa iti scriu un roman aici! salut si sper sa iti iasa un acvariu superb asa cum sunt ale mele!

| ThePhantom a răspuns:

Eu tiasi sugera sa iei orice peste vrei. Si eu am cumparat un acvariu nu e mare e dragut si am scalar neon guppyx2 zebra sanitar si le dau mancare odata pe zi nu multa si nu au treaba se joaca tot. O sa imi cumpar mai multi pesti dar ai grija ca sunt reguli de igiena pentru acvariu trebuie ciclat inainte uitate pe google mancarea eu la 9 pesti le dau putin cat prind in 2 degete. Te sfatuiesc sa iei din toti sa fie cat mai diversificat! Funda:X