| anonim_4396 a întrebat:

Helloo TPU!
As vrea sa stiu si eu cum pot sa invat cainele sa stea singur acasa? de fiecare data cand plec, plange dupa mine.
Mersiii! Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Uite:
http://www.youtube.com/watch?v=LGxhcb-itO4

Succes si rabdare!

5 răspunsuri:
| SamuraiX a răspuns:

De fiecare data inainte sa pleci, da-i mincare, si lasa-i o jucarie, ceva. Dar daca ai posibilitatea, iai un partener, adica alt catelus!

| VladGH a răspuns:

Asa sunt ciini, le place compania oamenilor, nu degeaba se spune cel mai bun prieten. Ei se simt singuri ca si noi oamenii cind ii lasam singuri. Doar un dresor poate sa conduca psihologia lor. Incearca sa vorbesti cu el, sa stii ca mai inteleg cite ceva.winking

| StefanutzZzZz a răspuns:

Pai in primul rand sa stii ca daca plange dupa tine pentru ca l-ai invatat sa nu ramana singur.Incearca sa ii iei o jucarie dinaia de cauciuc cu care sa se joace sau cautai un prieten de joaca pe strada (daca stai la casa) iar cand pleci il lasi pe strada. FUnda? big grin

| TCI a răspuns (pentru StefanutzZzZz):

Nu am cum sa il las pe strada, eu stau la bloc si chiar daca stateam la casa in nici un caz nu il lasam pe strada, mai ales cand plec laughing

| xDee a răspuns:

Buna.Majoritatea cainilor fac asta deci n-ai de ce sa-ti faci griji. Cand pleci lasa-l acolo indiferent ca vine sau nu dupa tine. Sau mai e o solutie cumpara-i ceva de la pet shop cu care sa se joace si cand pleci sa-i arunci acea jucarie si sa se duca dupa ea. BAFTA!