| Ryss a întrebat:

Hey.
Am o întrebare.
Am un pisoiaş de două luni si nu se simte foarte bine. Ieri a mâncat puțin, iar azi a băut puțin lapte si apă.
Am chemat, oricum, un veterinar care va veni mai târziu, dar vreau să ştiu, totuşi. Ce ar putea avea?
Tuşeşte şi strănută, si chiar are stări de vomă, dar nu vomită.
Doarme întruna. Nu se mai joacă. În rest, mai urcă la mine sau la ai mei în brațe, sau chiar pe scaune fără nicio problemă.
Țin să menționez că puii sunt adoptați de pisica pe care o am si că fratele pisoiului a murit acum două zile din cauza unei viroze; doar că ei doi au simptome diferite. Celălat nu mânca, în schimb, acesta mai mănâncă ceva. Celălalt nu tuşea si nimic altceva, în ciuda faptului că a prezentat febră, iar acesta nu.
Am căutat ceva pe net, si cred că ar putea fi o simplă răceală.

2 răspunsuri:
| Daniel_Alex_1975 a răspuns:

Este doar o raceala dar nu sunt expert si e normal sa nu manance pentru ca sunt bolnavi

| Ryss explică (pentru Daniel_Alex_1975):

A venit veterinarul şi e posibil să fie vorba despre viermi, deşi e destul de ciudat, având în vedere că a primit acum două săptămâni ceva pentru ei.
Acum a primit tratament
Mulțumesc, oricum! :3