| 25Valerika25 a întrebat:

Hey,buna tuturor! Am mare nevoie de ajutor.Mia-m cumparat un perus cu 3 zile in urma(asa ca nu prea am experienta)e pui. Pina acum era putin infoiat in pene insa acum a mincat o seminta si facea miscari ciudata asa ca m-am sperit si am incercat sa il pun linga apa fugarindu-l putin.Acum sta foarte infoiat si imi e frica sa nu fie bolnav sau alt ceva.VA ROG MULT ajutati-ma, NU STIU CE SA FAC!crying((((((((((((

1 răspuns:
| irbis96 a răspuns:

In principiu cand sunt relaxati stau intr-un picior si se infoaie putin, dar daca spui ca e de 3 zile infoiat...pai asta nu prea suna bine.
Miscari ciudate din cap? A vomitat cumva mancarea? Daca da, clar e de rau si ar trebui sa mergi cu el la veterinar.
(De obicei cand casca isi intind gatul si deschid ciocul, poate asta ai observat? big grin)