| Lovepets1999 a întrebat:

Hey!
Ce NU are voie sa manance un porcusor de guineea?

Răspuns Câştigător
| WildLatte a răspuns:

Hey! Nu are voie sa manance dulciuri, ciocolata ( este otravitoare pentru ei), cartofi, ceapa, fasole verde, nuci. Varza, gulia si conopida sunt recomandate in cantitati mici deoarece provoaca balonare, iar la fructe se ia jos pielita.

3 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Pai sa vedem...Nu au voie carne, ei fiind animale ierbivore, dar asta este evident...Nu au voie produse bogate in fosfor (semintele de orice fel), nu au voie produse bogate in amidon(cartof). In rest, verifica rubrica hranire de pe Gemon.ro

evenso
| evenso a răspuns:

Nu are voie sa mananca alimente iuti sau legume care provin din bulbi (ceapa, usturoi etc.) sau fasole uscata.

http://www.gemon.ro/hranire.htm

Răspuns utilizator avertizat