| inftball a întrebat:

Hey! Ce salariu are un montor video(editor video) în Republica Moldova în valuta MDL sau Dolar?

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Nu munci nici macar o singura ora fara contract!
si cere si tu banii pe saptamana!

| RaduRobertRO a răspuns:

Daca te angajezi acolo, vei prii salariul in MDL, asa e legea peste tot, nu este exclus sa fie si firme care platesc direct in valuta in plic, dar oricum poti schimba la casele de acolo fara probleme si e tot aia. Daca vrei sa lucrezi din RO, poti sa ceri sa-ti trimita in ce valuta vrei tu.

| JicaContra a răspuns (pentru RaduRobertRO):

"Daca te angajezi acolo, vei prii salariul in MDL"
EVIDENT, dar el vroia o apreciere in MDL sau $, ca sa isi faca o idee

| mariusalex2019 a răspuns:

Incearca sa lucrezi pe cont propriu.Eu ca sa montez camerele am dat in jur de 1.000 lei bani Romanesti.Am avut 5 camere si 1 system.

| JicaContra a răspuns (pentru mariusalex2019):

Video editor e ala care editeaza filmele care se dau la cinema
NU a intrebat de instalari video de supraveghere