| Ionut46523 a întrebat:

Hey deci doresc sa îmi cumpăr un aparat foto dslr și nu mă pot decide dintre Nikon d3300 sau Canon eos1200d.Sunt începător și nu știu mare chestie despre aceste două aparate.

Răspuns Câştigător
| frunzarescu a răspuns:

Personal, am avut numai neplaceri cu Nikon. Daca doresc sa cumpar un DSRL as merge categoric pe Canon.
In loc de 1200d iti recomand acesta http://bit.ly/2k9MprD
Este un un 100D la 1399 lei cu un obiectiv gratuit.
De ce acesta? Are rezolutie ecran mai mare, ecran cu touchscreen, mufa microfon extern, autocuratare senzor, 4fps la foto rapid, sensibilitate 12.800 ISO. Toate astea in plus fata de 1200D.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele sunt la fel de bune. Iti recomand totusi Nikon.

| anamariarot a răspuns:

Eu am Nikon d3200 si sunt foarte multumita de el. Oricum, daca vrei mai mult de la el, pe viitor ii poti schimba obiectivul